jeu. 4 juillet 2019
190704-07 SKI - CM U21 - Shalom Park CAN
Waterski U21 Swiss Team for World Champ 2019 - RESULTS
Team :
1 | JöRGER Medina (WAL) | SO Card Elite | 1999 | res. | F | DE | |||
2 | JöRGER Rea (WAL) | SO Card Elite | 1999 | res. | F | DE | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
jeu. 18 juillet 2019
190718-21 SKI - CE Open - Sesena ESP
Waterski Open Swiss Team for E&A Champ 2019 - RESULTS
Team :
1 | GROBET Pernelle (SNG) | SO Card Elite | 1996 | res. | F | FR | |||
2 | STADLBAUR Vincent (SNG) | SO Card Elite | 1996 | res. | M | FR | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
mer. 24 juillet 2019
190724-27 CABLEWAKE - CE Open - Sosnowiec POL
No selection for this tournament
jeu. 25 juillet 2019
190725-28 SKI - CE 35+ - Ioannina GRE
lun. 29 juillet 2019
190729-0804 SKI - CE U21 - Dnipro UKR
1 | JöRGER Medina (WAL) | SO Card Elite | 1999 | res. | F | DE | |||
2 | JöRGER Rea (WAL) | SO Card Elite | 1999 | res. | F | DE | |||
3 | WOLFISBERG Emma (CNV) | SO Card Elite | 2000 | res. | F | FR | |||
4 | WOLFISBERG Kirsi (CNV) | SO Card Elite | 2001 | res. | F | FR | |||
5 | BARENGHI Jean (SNG) | SO Card Elite | 2000 | res. | M | FR | |||
6 | COGNE Alexis (SNG) | SO Card Elite | 2000 | res. | M | FR | |||
7 | COGNE Tancredi (SNG) | SO Card Elite | 2001 | res. | M | FR | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
lun. 5 août 2019
190805-10 WAKE - CE - Kiev UKR
1 | LANZ Tanja (WBA) | 1994 | res. | F | DE | ||||
2 | LUTOLF Déborah (WOM) | SO Talent | 2003 | res. | F | FR | |||
3 | DETTWYLER Christoph (WBA) | 1971 | res. | M | DE | ||||
4 | FORE Jeromé (WFY) | SO Talent | 2003 | res. | M | DE | |||
5 | HUSER Jamie (WBA) | SO Talent | 2004 | res. | M | DE | |||
6 | JAN Noé (SNG) | SO Talent | 2002 | res. | M | FR | |||
7 | MOGUEL Sébastien (NEU) | 1981 | res. | M | FR | ||||
8 | ROCH Lionel (SNG) | SO Talent | 2001 | res. | M | FR | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
mar. 13 août 2019
190813-18 SKI - CM Open - Putrajaya MAL
Waterski OPEN Swiss Team for E&A Champ 2019 - RESULTS
Team :
1 | STADLBAUR Benjamin (SNG) | SO Card Elite | 1992 | res. | M | FR | |||
2 | STADLBAUR Vincent (SNG) | SO Card Elite | 1996 | res. | M | FR | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
mar. 27 août 2019
190827-31 SKI - CE Youth - Roquebrune FRA (org. Monaco)
Waterski U14 & U17 Swiss Team for E&A Champ 2019 - RESULTS
Team Captain : Kostia Kakorych
Team :
1 | BITTAR Cécile (CNV) | U14 | 2006 | res. | F | FR | |||
2 | FAEH Julie (MON) | U17 | SO Talent | 2004 | res. | F | FR | ||
3 | FREI Vivien (WAL) | U17 | SO Talent | 2004 | res. | F | DE | ||
4 | PATUREL Léna (SNG) | U17 | SO Talent | 2002 | res. | F | FR | ||
5 | FAEH Nicolas (MON) | U14 | SO Talent | 2005 | res. | M | FR | ||
6 | FREI Mike (WAL) | U17 | SO Talent | 2002 | res. | M | DE | ||
7 | OLDORFF Henri (CHA) | U14 | 2005 | res. | M | DE | |||
*first year / **last year in this category agechart print |
mar. 10 septembre 2019
190910-15 CABLEWAKE - CE Cat. - Beckum GER
9 items